Княжицький: українці майже нічого не знають про багатьох видатних людей, які відстоювали інтереси України в світі у ХХ столітті


Документальний фільм "Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості" — це перший масштабний проект-розповідь про видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори в Європі ХХ ст

Про це в середу, 6 лютого під час презентації фільму "Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості" сказав Голова Комітету з питань культури і духовності, ведучий фільму Микола Княжицький Об этом сообщает kriminal-ua.info со ссылкой на СМИ.

Документальний фільм "Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості" — це перший масштабний проект- розповідь про видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори в Європі ХХ ст. Бочковський був "адвокатом" українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. У 1932-33 рр. очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні.

"В нашій історії загублений цілий пласт відомостей про представників української діаспори, які відстоювали інтереси України в світі. Сьогодні ми відкриваємо ім‘я одного з найбільш яскравих інтелектуалів української суспільної думки повоєнних часів. Бочковський не був етнічним українцем, але обрав українство свідомо. Завдяки зусиллям таких людей світ дізнавався про проблеми українців, зокрема про Голодомор", — сказав Микола Княжицький.

На його думку, українці мають дізнаватися власну історію, а фільми такого формату допоможуть відкрити українській молоді імена, забуті та замовчані радянською системою.

Ольгерд Бочковський був одним з ідеологів "панєвропейського руху", який створив ідейну основу для виникнення Європейського Союзу. Бочковський переконував, що об’єднання Європи буде неповноцінним без участі України – і сто років тому, по суті, передбачив рух сучасної України до ЄС.

Стрічку створено Громадською Організацією "Всеукраїнський Демократичний Форум", за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду – державної інституції з підтримки вітчизняної культури, створеної в 2017 році. Фонд координує свою діяльність з Міністерством культури та фінансує культурні проекти та заходи виключно на конкурсній основі.

Виконавча директорка УКФ Юлія Федів розповіла, що минулого року Український Культурний Фонд підтримав 293 проекти в різних секторах культури, і саме представники аудіовізуального сектору були найактивнішими. Вона також зазначила, що одним з напрямків роботи на цей рік буде фінансування освітніх проектів з повернення невідомих українських імен.

"Ми переживаємо історичний момент. Тепер митці за єдиними правилами можуть отримати фінансування своєї ідеї. Це визначає не чиновник, а експертні групи. Завдяки таким проектам сьогодні ми дізнаємося про тих видатних українців, імена яких знають більше за кордоном ніж в Україні", — сказав міністр культури Євген Нищук.

На заході також були присутні міністр освіти і науки Лілія Гриневич, народні депутати України, міністр закордонних справ 2007-2009 рр. Володимир Огризко, представники культури та громадськості.

Ведуча презентації – Марія Гурська, програмний директор та телеведуча каналу «Еспресо».

Після презентації стрічки відбулося обговорення фільму з творчою групою: автора сценарію та режисера Григорія Руденка, оператора-постановника Сергія Буланенка, художника-постановника Михайла Морозова, головної редакторки Анастасії Равви, продюсерів фільму Миколи Шевченка, Катерини Єрмолович, Миколи Паська, Артема Вільбіка – виконавця ролі Бочковського та Влада Задніпровського – виконавця ролі Масарика.

Телепрем‘єра відбудеться на телеканалі Еспресо 17 лютого о 10.00 з повтором о 22.00.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/02/07/knyazhyckyy_ukrayinci_mayzhe_nichogo_ne_znayut_pro_bagatokh_vydatnykh_lyudey_yaki_vidstoyuvaly_interesy_ukrayiny_v_sviti_u_khkh_stolitti”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя